Produkty KIDS

Kvalita čalounění dětské židle je velmi důležitá !

04 2015

 

Jak bude vypadat čalounění židle mého dítěte po několika letech používání?

 

Odpoveď je jednoduchá: buď bude vypadat skoro jako nové nebo bude opotřebované, ušpiněné a potrhané. Nelze vinit děti, příčinou je špatná volba čalounění při pořízení dětské židle.

O co vlastně jde? Potahové materiály jsou různého složení s různou odolností proti zašpinění a mechanickému poškození. Protože u dětského nábytku je třeba objektivně počítat s vyšší zátěží než u opatrných dospělých uživatelů, jsou vlastnosti potahů jednou ze základních ukazatelů kvality pořizovaného nábytku.

Zásady nakupování:

- složení potahu by nemělo být z organických materiálů jako vlna, bavlna apod., ale výhradně z umělých vláken typu polyester, polyamid, polyacryl apod.. Tato vlákna jsou stálejší a odolnější.

- otěruvzdornost potahu by měla být nejméně 70.000 cyklů Martinadale (obecná zkušební metoda, údaj naleznete ve vzorkovníku potahu)


- potah by měl mít vždy úpravu proti znečištění, aby se špína nedokázala v potahu zachytit
(V praxi se používají různé teflonové úpravy pouze povrchu potahu, ale to nestačí, protože dlouhodobě účinná je pouze ochrana celého vlákna až do hloubky potahu. Pouhá povrchová ochrana není dostatečná, protože tato moc dlouho nevydrží a špína se začne zachytávat.)

- je třeba zjistit, jak dlouhá je záruka na výrobek, zda se vztahuje i na čalounění a zda zašpinění a potrhání nejsou ze záruky jako běžné opotřebení vyjmuty ( je třeba si přečíst záruční podmínky, komentář prodavače nemusí být správný)

 

Jak řeší požadavek kvality výrobce MAYER CZ ?

Řešení je jasné, bez kompromisů. MAYER CZ zvolil ze všech řešení to nejmodernější, nejpraktičtější a vzhledově atraktivní. Základem je potahový materiál známý pod obchodním označením AQUACLEAN. Tyto potahy jsou velmi dobře udržovatelné a velmi odolné. Otěruvzdornost je na úrovni min. 250.000 cyklů Martindale a ochranná vrstva není jen povrchová, ale obaluje do hloubky potahu každé vlákno. Špína se nemá možnost zachytit, potah se snadno čistí, a to jen vlhkým hadříkem bez čistících prostředků, které by mohly potah poškodit. Hadřík a trocha vody zcela stačí! Lze čistit opatrně krouživými pohyby vlhkým hadříkem, přitom potah příliš nezamokřit, pak vodu vytřít a nechat uschnout. Pro lepší hygienu je vhodné potah pravidelně čistit vysavačem s měkkým kartáčovým nadstavcem.

ZÁRUKA NA ČALOUNĚNÍ MAYER JE 5 LET !

Technologie výroby AQUACLEAN je výsledkem výkumu a vývoje zejména pro výrobce sedacích souprav a v praxi se hodně používá. Zkušenosti uživatelů jsou výborné, rovněž zkušenosti majitelů dětských židlí MAYER v těchto potazích. O technologii výroby se můžete dočíst přímo na stránkách výrobce zde:

 http://www.aquaclean.com/CZ_cz/home